שער שוהםאתר רשות השידוראתר רשות השידור
     תשלומים שבוצעו     סל קניות     שער החנות      שער הקניון    חפש     English         
  רשימת נושאים   
DVD
מוסיקה
ספרים
מארז מיוחד: קול ישראל מירושלים... + קולה של המדינה 1948 – 2008 /// מדינה מאחורי המיקרופון
נושא: ספרים
תקציר
קולה של המדינה – הקולות הבולטים של שישים שנות המדינה.
שישים שנותיה של המדינה זימנו לנו אירועים דרמטיים, מלחמות והסכמים, מבצעים ומהפכים, שערוריות ופרשיות ועוד שפע של ריגושים. בתקליטור זה בחרנו להביא 60 הקלטות – מרביתן מרגשות ומצמררות, משעשעות ומחויכות ובעיקר מזכירות את: דוד בן גוריון מכריז על הקמת המדינה... את ימי הצנע ופעולות התגמול ...את המלחמות הגדולות... את מפעלי הבנייה והתשתית... את ביקוריהם של נשיאים ואפיפיורים... את הרגעים הגדולים בספורט... את ההשכמה לצלילי התעמלות הבוקר ואת המבדיל בין קודש לחול במוצאי שבת...

כדי לשמור על האוטנטיות, ביקשנו להביא לכם את הקולות הדומים, כמה שאפשר לאלה שבקעו מן הרדיו, מן הטרנזיסטור או ממערכת הסטריאו. משום כך השארנו את קולות הקריינים והכתבים.

רשימת ההשמעה:
כ"ט בנובמבר; לפיכך התכנסנו; בחירות ראשונות בישראל; יחי הנשיא; צנע, צנע... ; במשפחת העמים; מווינה לירושלים; חינוך חובה, וחינם; חוק השבות; על כנפי נשרים; ירוק בשממה; מי מרום; היי דרומה; בת גלים; עסק ביש; מי הירקון לנגב; הזהב השחור; המיקרופון לקהל; מול הר סיני; רימון בכנסת; בעברית קלה; חכם חתן; פרקי היום בתנ"ך; שביט בשמי הארץ; שישה מיליון תובעים; איפה יוסל'ה; ולכל המתעמלים,היכון; ביקור האפיפיור; למנוחת עולמים על ההר; הילדה הרעבה; ונעבור לדבר המפרסם; לכבוד בינלאומי; שלושה שבועות של המתנה, שישה ימים של ניצחון; שורו הביטו וראו; זהירות,מיקרופון; נעלמה במצולות; רצח באולימפיאדה; מלחמה ביום הכיפורים; מדברים אחרי המלחמה; ציונות כגזענות; מאוגנדה לישראל; מיס תבל היא שלנו; ניצחון צודק; המהפך הכלכלי; הנה בא נשיא מצרים; לא עוד מלחמה; הללויה לעולם; הכור בבגדד; שלום לגליל; אסיר ציון,בציון; נחש צפע...נחש צפע; זכאי מחמת הספק; רצח בכיכר; נשק על המיםנפל חלל; מתנתקים; בשל אירוע מוחי; קיץ2006; קאסם;יחי הנשיא;

עריכה וכתיבה – איזי מן

אורך התקליטור – 66:18 דקות.

"קול ישראל מירושלים..." מביא את הסיפורים שמאחורי הקולות, המיקרופון ומתוך האולפן ... "קול ישראל מירושלים" הוא סיפורו של הרדיו העברי בארץ ישראל ובמדינת ישראל – סיפור שהחל בקול ירושלים, תחנת השידור שהקימה ממשלת המנדט ב- 1936, ונמשך בקול ישראל, תחנת השידור הממלכתית של מדינת ישראל, המשדרת בגלים רבים אלפי שעות שידור בשבוע.

בין דפי הספר חבויות התוכניות האלמותיות, שהיו לחלק מהתרבות והפולקלור, מהזיכרונות ומהגעגועים... בין הדפים נמצאים הפנים שמאחורי הקולות, וסיפוריהם של הבולטים והמובילים בין אנשי הרדיו, שנכנסו לכל בית בישראל ואשר ממשיכים לדבר אלינו – קרוב כל-כך לאוזן, באינטימיות.

קול ישראל ליווה, וממשיך ללוות, את הקולות והצלילים שמתנגנים במשך היום, את התוכניות האהובות ואת הרגעים הקטנים והגדולים בחיינו.

שלוש המילים האלה – "קול ישראל מירושלים..." – נשמעו וממשיכות להישמע, לפני כל בשורה וידיעה על אירועים דרמטיים, משמחים או עצובים, שנרשמים בדברי ימיה של המדינה.

עריכה וכתיבה – איזי מן

שפה: עברית


חזור

המחיר שלנו ₪159.00    
  הוסף
ספר לחבר על מוצר זה
 אודות   צור קשר   אבטחה ופרטיות   עזרה   תקנון   כל הזכויות שמורות 2003, מדינת ישראל